Kategorie:

Czy każdy pupil może jeść kości?

Jeśli chodzi o kości dla psa, to bez wątpienia są one już wpisane w tradycję żywienia, która jest stosowana od lat. Musimy jednak mieć świadomość, że nie wszystkie kości możemy podawać pupilowi, a także należy wybierać te, które okażą się odpowiednie. Nasz pupil więc dzięki temu otrzyma od nas dokładnie to, co najlepsze i co świetnie nam się sprawdzi. 

Kości dla psa, dlaczego pupile tak je kochają? 

Możemy liczyć tutaj na przekąskę, która zajmie naszego czworonoga na długi czas. Ponadto kości dla psa mają intensywny smak i zapach, co sprawia, że pies chce je jeść każdego dnia. Oczywiście każdy właściciel musi zadbać o to, aby kości były podawane w sposób umiejętny, czyli nie możemy decydować się na kupowanie kości, które są niewiadomego pochodzenia, oraz proces ich przygotowywania dla psa jest nie do końca naturalny. Tylko decydowanie się na kości, które są rzeczywiście naturalne i zawierają dzięki temu wyłącznie białko, pozwolą nam na optymalne zadbanie o żywienie naszego czworonoga. 

Czy kości możemy podawać zamiast karmy? 

Należy mieć świadomość, że nie będziemy w stanie podawać zamiast karmy właściwej kości dla psa, nawet tych naturalnych. Karma zawiera także inne potrzebne witaminy i minerały, więc nie jesteśmy w stanie kośćmi ich zastąpić i musimy o tym pamiętać. Ważną kwestią więc jest przed podawaniem kości dowiedzenie się, jak je podawać, oraz jakie wybierać, aby wpisały się w odpowiednie żywienie naszego czworonoga, a nie je zaburzyły. Musimy jednak wiedzieć, że jeśli kość jest dosyć dużych rozmiarów to możemy zmniejszyć porcję karmy właściwej, jednak musimy robić to zgodnie z zapotrzebowaniem. Należy więc mieć świadomość, jak to optymalnie robić. 

Kości dla psa kupowane w sklepie, który wie, jakie produkty najlepiej wpiszą się w żywienie czworonoga sprawia, że możemy nabyć produkt, który wpisze się w przekąskę idealną, jeśli chodzi o smak, zapach, a także przede wszystkim skład. Tutaj bowiem na najwyżej pozycji jest białko, które jest kluczowe, jeśli chodzi o dietę czworonoga. Ponadto musimy wiedzieć, że jest to rodzaj przekąski, który jest w stanie zająć naszego psa na naprawdę długi czas, kiedy więc chcemy sprawić mu przyjemność np. na czas naszego wyjścia, to podawanie kości dla psa może okazać się naprawdę doskonałą alternatywą. 

Chcąc mieć pewność, że nasz pupil otrzyma od nas to, co najlepsze, warto stawiać na rzeczy w pełni naturalne. Bez wątpienia właśnie takie sprawdzą się nie tylko, aby odpowiednio zadbać o odporność czworonoga, ale także, aby sprawić mu prawdziwą przyjemność z jedzenia. Możemy bowiem być pewni, że to właśnie naturalne rzeczy są tym, co pozwala na zbilansowanie diety psa tak, aby nie cierpiał na wszelakie dolegliwości. Należy jednak mieć świadomość, że podawanie przekąsek, nawet tych najlepszych to nie wszystko. Kluczowym elementem jest tutaj bowiem, podawanie przede wszystkim karmy, która zapewni naszemu psu wszystkie potrzebne wartości. Pies będzie miał dzięki temu piękną sierść, zdrowe zęby, oraz będzie zawsze pełen energii do pokonywania codziennych wyzwań. Możemy być także pewni, że dzięki temu nasz pies rzeczywiście otrzyma od nas pełną bazę do zachowania równowagi, a także doskonałego samopoczucia. Zawsze więc będzie gotowy do nauki i pełen energii do codziennej zabawy.